mIRC nedir? Nasıl kullanılır ?

mIRC nedir? Nasıl kullanılır ?

admin     04-05-21     mİRC     mIRC nedir? Nasıl kullanılır ?     2590 Defa Okundu

mİRCmIRC nedir nasıl kullanılır

mirc nedir nasıl kulanılır mircle ne yapılır

mİRC Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Mirc Nedir ve Nasıl Kullanılır sorusu ile meşgul iseniz. aşağıdaki açıklama size bilge sunacaktır.

mİRC Nedir ?

mIRC, chat siteleri, arkadaşlık siteleri, gurbetci siteleri kısaca sohbet siteleri gibi platformların coğalması ile birlikte, insanların birbirleriyle sohbet etmeyi kolaylastırmak icin tasarlanmıştır. Bunun için masa üstü bilgisayarınızla websitelerine girmeden, konforlu bir şekilde sadece bir program ile sohbete bağlanmak icin kurulan bir işlemci programıdır. IRC sunucularına, sade tasarımı sayesinde üstelik hiç zorluk çekmeden anında bağlanabilirsiniz.

mIRC´i Kim Buldu?

mIRC programının kurucusu Khaled Mardam-Bey dir. mİRC in açılımı da bundan kaynaklıdır.

M ardam Khaled Bey
I nternet
R elay
C hat

Amacı yazılım bilgisi olmadan, komut kullanmaksızın menüler yardımıyla rahatlıkla chat yapabilmektir.

 

mIRC Nasıl Çalışır?

mirc sohbet sunucularına girmek icin tasarlanmış bir scripttir ve kullanımı oldukca basittir. Kodlamalar ve yazılımlar ortak bir dosyada birleşir. Bunun için, size özel yapılandırılmış mİRC dosyasını indirmeniz yeterli olacaktır.

mİRC indir

mİRC Programını Kimler Kullanıyor ?

mİRC bütün sohbet sitelerinin ilk tercihi olmayı başarmıştır. Kullanımı oldukca kolay olmakla birlikte, kullanıcılarına ayrı konfor sağlamakadır. Bunun yanısıra, mİRC Script coder´lere sınırsız imkan sağlamaktadır. Kendine özgü tasarım ve farklı eklentiler kurmak mümkündür. Böylelikle sitesine özel tasarlanmış her mİRC eşsizdir.

 

mİRC Nasıl Kullanılır ?

Yukarıda belirttiğimiz linke tıklayarak, anında ChatMet mİRC ini bilgisayarınıza indirmeniz mümkündür. Bunun için sadece mİRC indir linkine tıkladıktan sonra, bilgisayarıma kayıt et seçeneğine tıklıyorsunuz.

Bilgisayarınıza mIRC indirdikten sonra, karşınıza çıkan exe dosyasını açıp, kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Kurulum gerçekleşirden sonra, karşınıza cıkan icona çift tıklayarak programa girmiş bulunacaksınız. Bundan sonraki işlem gayet basit.

Bağlanmak istediniz sohbet ve chat sunucusunun adresini

/server irc.chatmet.net şeklinde girmeniz yeterli olacaktır. Bu komutu kullanarak dilediğiniz sunucuya giriş yapmanız mümkün.

Akabinde karşınıza çıkan pencerede, size hitap ettiğini düşündüğünüz Nicki girip, Türkçe Chat Siteleri nde sohbet’e başlayabilirsiniz. Daha evvel kayıt ettığiniz bir rumuz ise alttakı kısımda şifrenizi giriniz. Nickiniz şifreli değil ise, bu kısmı boş bırakınız. Nickinizi nasıl şifreleyebileceğinizi ve kullanabileceğiniz komutları bir başka makalemizde işleyeceğiz.

mİRC´in Özellikleri Nelerdir?

Sunucuya mİRC ile giriş yaptıktan sonra karşınza ilk olarak global kanallar çıkacaktır. Bunun yanısıra radyo dinlemeniz mümkün. mİRC programınızın sağ tarafında, kanalda bulunanların nicklerini görebilirsiniz. Nicklerin üstüne cift tıklamak size özelde konuşma fırsatı verecektir. Özelinizi açma / kapama olanağı da mevcuttur.

Alt kısmında bulunan yazı yazma bölümünde, duygu ve düşüncelerinizi yansıttığını düşündüğünüz iconları kullanabilirsiniz. Sohbeti daima kaliteli kılmak için kullanılan küfür korumaları mevcuttur böylelikle keyfinizin bozulmamasını sağlayacaktır.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?Chat, Chat Odaları

© Copyright 2021 - ChatMet.Net Tüm Hakları Saklıdır.

Bağlantılar: sohbet türk sohbet mobil sohbet türk sohbet türk sohbet siteleri mobil sohbet odaları
%d blogcu bunu beğendi: